Jaxon Cantara Carp 390 3,5lb.

DSC_1322Niewygórowane cenowo wędki wykonane z kompozytów węglowo szklanych z przewagą tych szklanych.  Taki tekst można przeczytać w katalogach sprzętu wędkarskiego firmy JAXON.
Szczerze przyznam że nieco mnie odstraszył powyższy tekst, jednak obejrzawszy te wędki w sklepie zacząłem nabierać do nich coraz większego przekonania. Po zadaniu kilku pytań  na forum dowiedziałem się „Że te wędki to szajs i nie da się na to łowić karpi” i po takich stwierdzeniach następowała lista wędzisk które znacznie przekraczały moje możliwości finansowe.
Zadałem więc pytanie uzupełniające czy ktokolwiek posiada i użytkuje wędziska z serii Jaxon Cantara Carp 390 35lb i tu był już mniejszy odzew ale znalazły się osoby które przyznały się do posiadania takowych kijaszków   i były ogólnie zadowolone z zakupu i właściwości użytkowych.

Wędziska karpiowe Jaxon z serii Cantara Carp 390 35lb posiadam od dwóch sezonów, pozytywnie mnie zaskoczyły raz swoim wyglądem a dwa właściwościami użytkowymi. Kije posiadają bardzo ładne wykończenie przelotki alu-oxyd, dwu dzielną rękojeść wyłożoną pianka EVA.
Dość słabą stroną jest lakier który ulega bardzo łatwo zarysowaniom.
Wędziska wykorzystuję przez większą część sezonu karpiowego zarówno do połowu karpi jak i do zanęcania przy pomocy rakiet lub koszyków. Wytrzymują jak narzazie wszystko bez zarzutów.
Bez problemu radzą sobie z karpiami i zielem na łowisku ich akcje można określić w początkowej fazie jako szczytową a w końcowej prawie pół-paraboliczną.
Ciekawy wygląd i niewyrugowana oraz dobre parametry użytkowe sprawiają że jestem bardzo zadowolony z zakupu tych wędzisk i mogę polecić je śmiało osobom zainteresowanym.

DSC_1657 DSC_1180

 

 

Polub lub udostępnij
Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *