Kołowrotek Robinson Free Runner 506

Robinson free runner 506Robinson Free Runner 506 w posiadanie tych kołowrotków wszedłem w marcu 2016 roku miały stanowić alternatywę dla nieco wysłużonych już kołowrotków York Tontor 4004 .  Zainteresowałem się nimi z racji bardzo przystępnej ceny dobrego wykonania i niezłej  konstrukcji  i technologii w jakiej zostały wykonane . Zanim jednak bardziej rozwiodę się nad kołowrotkami Robinson Free Runner  506 przedstawię krótki opis techniczny.

Kołowrotki wyposażone są w sześć łożysk z pokryciem ceramicznym, główną aluminiową szpulę oraz szpulę zapasową wykonaną z grafitu, system wolnego biegu  jak i precyzyjny hamulec i solidną przekładnię. W zestawie znajdziemy również podwójną korbkę która niesamowicie przypadła mi do gustu. Szpula kołowrotka mieści 275 m żyłki w rozmiarze 0.35. Masa całej konstrukcji oscyluje w okolicach 450g. Przełożenie kołowrotka wynosi  5,2:1.

Kołowrotki  Robinson Free Runner 506 ujęły mnie swoim wyglądem utrzymanym w tonacji czerni z złotymi wstawkami , jednak nie tylko wygląd miał znaczenie ale i analiza konstrukcji kołowrotka miała niebagatelny wpływ na pozytywną decyzję przy zakupie tych że kołowrotków. Pierwszą rzeczą na jaką zwracałem uwagę to wielkość tarczek hamulca w stosunku do rozmiaru  szpuli, solidny i gruby spigot, oraz łożyska w kluczowych miejscach.  Miały więcej niż mógłbym żądać za cenę oscylującą w okolicy  stu złotych  dodatkowo pięcioletnia gwarancja przyczyniła się również do zakupu tych kołowrotków.  Kołowrotki jak już wspominałem miały służyć do feederów jednak  wielokrotnie podpierałem się nimi przy ucieczkowych zestawach karpiowych i spisywały się świetnie przy kijach prologic c1. Na chwilę obecną mają na koncie wyholowane  dwa amury w okolicy 8kg i 6 kg karpika. Hamulec działał naprawdę płynnie szczególnie w czasie holu amurów pokazał się z dobrej strony równo i bez szarpnięć  oddając żyłkę.

Podsumowując kołowrotki Robinson Free Runner 506 to całkiem udane a zarazem bardzo przyjemne dla oka konstrukcje które za przystępne pieniądze mają szansę posłużyć nam więcej niż przez sezon.

Polub lub udostępnij
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *