Urodzinowy lin.

DSC_1604W dzień urodzin tj 192.06 postanowiłem wybrać się po mimo gorączkowych przygotowań do imprezy urodzinowej  na chwilkę rybki poto aby uspokoić nerwy i wypocząć przed imprezą planowałem jedynie dwie godziny spędzić nad wodą tak aby przed imprezowym grillem mieć czas na ogarniecie się. Złapawszy w garść mojego feedera Mikado Tryton 3.30 cw 100g przerobiłem go w szybki sposób na spławikówkę na przelotowym 2g spławiku i haku numer 8 firmy Kamatsu wiązanym bezpośrednio do żyłki Dragon  Super Camou Feeder 0.18.

Na przynętę i zanętę miała posłużyć puszka kukurydzy konserwowej. Z racji planu przemieszenia się na pobliskie glinianki rowerem sprzęt zminimalizowałem do absolutnego minimum, zabrałem podbierak, wędkę, i torbę z dokumentami i zapasowymi akcesoriami. Bardzo skromnie wyposażony i bardzo mobilny miałem zamiar dosięgnąć populacji linków bytujących w tym akwenie.

Stanowisko wybrałem pod  nisko zwisającymi gałęziami w pobliżu podwodnej roślinności zająłem po cichutku miejsce i rzutem z pod wędziska posłałem mój mega prosty zestaw we wcześniej upatrzone oczko wolne od roślinek, zanęciwszy garścią kukurydzy. Nie musiałem długo czekać gdy spławik zasygnalizował branie i po bardzo szybkim holu złowiłem pięknego niedużego linka widocznego na zdjęciu.

Była to jedyna rybka ponieważ w między czasie odebrałem dwa telefony od małżonki z ponagleniem powrotu do domu. Nie mogąc opierać się małżonce grzecznie wsiadłem na rower i uśmiechnięty w dobrym nastroju wróciłem do domu.

 

Polub lub udostępnij
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *