Tri-pod Trend

100_9105 Jestem w posiadaniu Tri-poda Trend od roku 2012. Tri-pod pomimo niewygórowanej ceny 150 zł  służy już trzeci sezon, dzielnie znosząc niepogodę i  ciężkie terenowe warunki.

Przechodząc do wykonania to tri-pod wykonany jest ze stalowych rurek i profili cienkościennych malowanych proszkowo. Jeżeli chodzi o elementy plastikowe to jest ich niewiele jedynie zaciski wysuwanych nóżek, wykończenie głównego ramienia i uchwyty śrub do regulowania parametrów. Głowica jak i mocowanie nóżek jest skonstruowane bardzo prosto a zarazem pomysłowo, umożliwiając regulację głównego ramienia we wszystkich trzech płaszczyznach. Główne ramie posiada dwa wysuwane elementy do których mocowane są bary, które również można regulować w pionie przy pomocy dwóch śrub. Na szczególną uwagę zasługuje wykonanie barów, które w całości wykonane są z metalu i nie można w nich uświadczyć ani jednego elementu plastikowego.
Dwuletni okres intensywnego użytkowania ujawnił niewiele mankamentów tego tri-poda. Największą  wadą są okresowo rozginające się blaszki ograniczające rozstaw nóżek tri-poda, ja prostuje je średnio raz na sezon i to wystarcza.

Również mocowanie wysuwanych nóżek mogło być wykonane nie  na bazie plastykowych zacisków a śrub jak w reszcie tri-poda.  Brakuje również uszka do zwieszenia obciążenia, jego brak rekompensuje wkręcając podpórkę i do niej mocując tri-poda zapewniając mu  dodatkową stabilność.

DSC_1180 DSC_1657 Tripodkopiowanie

 

 

 

 

Polub lub udostępnij
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *