Parasol Konger z osłoną.

100_0587-KopiowanieParasol Konger nabyłem w roku 2012 z nadzieją że zapewni mi godne schronienie na rybach i po dwóch sezonach mogę opisać jego parametry użytkowe.

Parasol Konger ma średnicę 2,5 metra Nie wiem dlaczego nazywają to średnicą i śmiało piszą że jest mierzona po pałąkach. Rzeczywista średnica po rozłożeniu jest nieco mniejsza około 195 cm i tutaj możemy mówić o powierzchni użytkowej. Zacznę moje wywody jednak od dobrych cech produktu które powodują to że dalej z entuzjazmem użytkuję Parasol Konger.

Materiał z którego wykonany jest parasol jest podgumowany oznacza to że jest naprawdę wodo odporny. Parasol posiada dwuczęściową sztycę część bezpośrednio łączona z parasolem jest łamana co daje możliwość ustawienia go pod kątem 45 stopni. Ta część sztycy wykonana jest z stopów aluminium i zakończona niestety plastykowym uchwytem z dźwignią do regulacji wysokości parasola. Druga część sztycy to cienkościenna rurka stalowa zakończona świdrem który umożliwia wkręcenie w grunt  i zamocowanie bez dodatkowych stabilizatorów. W sztycy znajduje się otwór na pręt dołączony do zestawu który umożliwia łatwiejsze jej wkręcenie.

Parasol jest zamykany osłoną w zakresie trzystu sześćdziesięciu stopni. W osłonie w części wejściowej jest plastykowe okno. Zamki są solidne i po połączeniu zakryte specjalnie przedłużonym brzegiem czaszy parasola co niweluje ewentualne przecieki parasola.

Czasza parasola jak i osłona wyposażona jest w system rzepów które ułatwiają montaż samej osłony jak i umożliwiają podwieszenie części drzwiowej osłony. Osłona wyposażona jest w uchwyty z otworem do przeprowadzenia śledzi. Wykonane z mocnego tworzywa.

Fabryczne śledzie są bardzo słabej jakości wykonane z bardzo cienkiego drutu. Zastąpiłem je więc wykonanymi przez siebie trzydziesto centymetrowymi szpilkami z drutu fi 6. Osłona parasola wykonana jest z nylonu który przy dotknięciu przecieka . Góra parasola wyposażona jest w plastykowy uchwyt do mocowania dodatkowych linek stabilizujących linki te zastąpiłem również swoimi dłuższymi i dołożyłem do standardowych dwóch jedną sztukę więcej. Możliwość wykorzystania linek jest idealnym rozwiązaniem w czasie wietrznej pogody.

Parasol dostarczany jest w raz z kompletem pokrowców na osłonę jak i sam parasol. Materiał pokrowców to zwykły nylon który łatwo ulega przetarciom.

W parasolu mieszczą się dwa fotele elektrostatyk F5R z podnóżkami lub jedno łóżko typu kanadyjka i fotel. Spędziłem w nim już kilkanaście nocek w różnych warunkach pogodowych. Parasol służył również dzielnie jako osłona od deszczu i słońca.

Musze oddać mu to że dzielnie się spisuje nie widać na nim żadnych przebarwień i wydaje się być dalej solidny. Dolana część sztycy pokryła się jednak rdzą a nieostrożne używanie pręta do wkręcania powoduje odkształcenie sztycy i problemy przy przesuwaniu. Również plastykowa blokada służąca do ustalania wysokości parasola lubi się otworzyć i wtedy parasol bez ostrzeżenia zjeżdża na dół. Parasole maja jeszcze tę wadę że są mało odporne na wiatr i wymagają dodatkowych wzmocnień w postaci wspomnianych przeze mnie linek stabilizujących. I właśnie brak odporności na wiatr zmusił mnie do zakupu namiotu karpiowego. Mimo wszystko mogę mu dać mocną ocenę cztery za trwałość i parametry użytkowe, mam również nadzieję że będzie mi dalej dzielnie służył na krótkich wypadach jako schronienie i osłona zarówno na rybach jak i w czasie plażowania z rodziną.

Polub lub udostępnij
Tagi , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *