Anaconda Moon Braker

20141203_115829-KopiowanieW tym wpisie chciałbym przedstawić schronienie wędkarskie pod nazwą namiot Anaconda MoonBraker zakupu tego dokonałem w grudniu 2014 roku a   użytkowałem w okresie od marca do listopada 2015 tak że po całym sezonie i kilkunastu wypadach nad wodę ośmielę się wydąć opinię na temat wyżej opisanego produktu. Namiot Anaconda MoonBraker jest w zasadzie dużą konstrukcją jednoosobową w której jednak bez większych problemów pomieścimy dwa łóżka i po bokach zostanie troszkę miejsca na podstawowe graty. Gdy planujemy spać w pojedynkę to mój namiot mieści swobodnie łóżko karpiowe elektrostatyka L13, stolik elektrostatyk ST1, fotel karpiowy elektrostatyk F5R, pudła z pelletami i kulami torbę z akcesoriami i torbę z ciuchami a mimo tego nadal pozostaje w nim sporo miejsca. Więc dla osób ceniących sobie przestrzeń będzie dobrym rozwiązaniem. W każdym opisie należy podąć odrobinę danych technicznych i ja również pozwolę sobie zająć nieco miejsca suchymi liczbami głównie po to aby nie zmuszać was do szukania wymiarów w sieci. Więc namiot Anaconda MoonBraker ma następujące wymiary

  • W stanie rozłożonym: 289 x 265 x 145 cm
  • Wstanie złożonym: 100 x 30 x 15 cm

jest to konstrukcja całkiem przestronna.

Producent deklaruje wodoodporność rzędu 5000 mm słupa wody a poszycie wykonane jest z 210D poliester z wodoodporną impregnacją.
Waga namiotu to około 13,5 kg. Namiot Anaconda MoonBraker rozpięty jest na trzech pałąkach rozpartych trzema teleskopowymi rozpórkami. Przy składaniu pałąków musimy zwracać uwagę na złącza aby ich nie uszkodzić w końcowej fazie ich składania. Front namiotu wyposażony jest w dwa boczne okna z moskitierą a drzwi mają możliwość wymiany przezroczystego plastykowego okna na moskitierę zapinana na rzepy. Na szczytowym pałąku znajdziemy dwa mocowania w postaci rzepów służące do przytrzymywania wędzisk jednak tą funkcjonalność tracimy gdy użyjemy narzuty na namiot ponieważ zakrywa ona wyżej wspomniane mocowania a producent nie dodał tożsamych rozwiązań na narzucie. Mamy możliwość zrolowania drzwi i frontu namiotu podpinając całość przy pomocy taśm z plastykowymi klamrami i otworzenia konstrukcji na świat. Namiot posiada znakomitej jakości uchwyty na szpilki wykonane z metalu i taśm. Szpilki dołączone do zestawu są dobrej jakości i umieszczone są w pokrowcu. Kilka słów należy się podłodze wykonanej ze zbrojonego PVC której jakość i wytrzymałość miałem okazję sam potwierdzić. Podłoga mocowana jest do namiotu przy pomocy rzepów. Namiot spakowany jest w dobrej jakości pokrowiec który swobodnie mieści zarówno namiot jaki i podłogę i akcesoria. Pokrowiec umożliwia również wygodne transportowanie namiotu zarówno w ręce jak i przy pomocy wyściełanego pasa naramiennego co nie jest bez znaczenia gdy przyjdzie nam przebyć z naszym schronieniem większy dystans. Namiot ma dobrej jakości zamki wyposażone w wygodne uchwyty. Bardzo zadawalająca jest stabilność i sztywność namiotu przy wietrznej pogodzie.  Ja idąc za namową kolegów od razu uzupełniłem namiot o winterskin dedykowany do namiotu który redukuje skraplanie się pary wodnej we wnętrzu namiotu. Narzuta wyposażona jest w swój własny zestaw szpilek jak i pokrowiec wykonany w identyczny sposób jak pokrowiec namiotu. Nie ma co się oszukiwać że we wnętrzu namiotu nie będzie się skraplała para wodna jest to przypadłość większości konstrukcji karpiowych. Niedogodność ta występuje w czasie skoków temperatury słabej wentylacji a nasila się gdy nie używamy podłogi i dodatkowo ogrzewamy wnętrze namiotu . W przypadku spania we dwie osoby i niskich temperaturach na zewnątrz wnętrze namiotu pokryje się skroploną para wodną problem występuje na mniejszą skalę gdy śpimy samemu i zadbamy o dobra wentylację namiotu. Podsumowując to za niewielkie stosunkowo pieniądze nabędziemy całkiem zawalające schronienie które znakomicie odizoluje nas od niekorzystnych warunków atmosferycznych pozwalając na komfortowe spędzenie czasu nad wodą .

Polub lub udostępnij
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *