Prologic C1 360 3lb 3 sec.

dsc_0074W posiadanie tych wędzisk wszedłem dlatego że poszukiwałem tanich i dobrych wędzisk trój składowych do stworzenia zestawu który miał jeździć zemną cały czas w samochodzie w oczekiwaniu na możliwość wyskoczenia chociażby na kilka chwil nad wodę. Decyzja kupna tych wędzisk była dosyć spontaniczna wybrałem się do sklepu i wyszedłem w rękach trzymając dwa kije ze stajni Prologic w najtańszej wersji i najbardziej podstawowym modelu C1. Gdy kolega w sklepie wyciągnął je z pokrowców i włożył w moje dłonie stwierdziłem że się nadadzą do zadań jakie i m przeznaczyłem i już ich nie chciałem odkładać na półkę.

Kije Prologic C1 to kije dosyć dobrze wykonane jak na kije w tak niskim zakresie cenowym. W oczy rzuca się minimalistyczne utrzymane w czerni wzornictwo, smukły blank i smukłe przelotki. Wyposażone są w klips do żyłki i uchwyt kołowrotka DPS.  Ogólnie jako podstawowy model firmy Prologic  C1 sprawiają naprawdę dobre wrażenie. Akcję tych wędzisk można określić jako paraboliczną jednak w początkowej fazie wędzisko jest na tyle sztywne że umożliwia osiągnięcie zadowalającej odległości rzutu.

Po sezonie mogę w pełni polecić te kije osobą które za niewielkie środki chcą nabyć wędzisko o dobrych parametrach użytkowych. Na te wędziska wyholowałem mojego rekordowego amura, jesiotra oraz kilka karpi o całkiem słusznej wadze.  Kij świetnie amortyzuje zrywy i odjazdy ryby a dzięki parabolicznej akcji wybacza błędy w holu. Łatwość transportu wędzisk trój składowych tak mnie ujęła ze dwu składy prawie cały sezon przeleżały w pokrowcu.  I tak z wędzisk które początkowo miały służyć do okazyjnych wypadów stały się na większość sezonu kijami głównymi. Czuje że czeka nas razem jeszcze nie jedna wyprawa karpiowa, na której te kije będą mogły udowodnić swoją klasę.

Polub lub udostępnij
Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *