Parasol Radical Quantum Mega Brolly 3M

Radical Quantum Mega Brolly 3M Parasol wędkarski Radical Quantum Mega Brolly 3M jest ciekawym produktem który w zamyśle miał uzupełnić a w późniejszym czasie zastąpić mój już co nieco wysłużony parasol konger z osłoną.  I po sezonie użytkowania szczerze mogę powiedzieć że jego cena w porównaniu do walorów użytkowych jest niesamowicie zadowalająca. Parasol jak na karpiowe gadżety nie kosztował dużo a jego zakup wraz z przesyłką zamknął się w dwustu osiemdziesięciu złotych.

Parasol Radical Quantum posiada trzy metry średnicy, sztycę wykonaną ze stali nierdzewnej solidny klips, cztery uchwyty z taśmy z metalowym „oczkiem”  oraz dwa gwinty do przykręcenia podpórek. Pokrowiec parasola wykonany jest z solidnego materiału, w wyposażeniu znajdziemy cztery śledzie wykonane z cienkiego drutu i dwa kawałki sznurka. Parasol zasadniczo możemy użytkować w trzech konfiguracjach w sposób klasyczny, pod kątem 45 stopni, jako brolly stosując dwie podpórki wędkarskie zwanych przez producenta „Storm Poles”. Użytkując parasol klasycznie możemy również wzmocnić jego stabilność przez dokręcenie podpórek dodatkowo uodporniając go na podmuch wiatru.

Parasol zamierzałem użytkować w okresach letnich ciepłych nocy jako brolly jednak z racji zakupu przyczepy kempingowej tego zamiaru nie miałem okazji zrealizować, nie mniej jednak wielokrotnie w czasie dziennych zasiadek leżałem skryty w jego cieniu na moim sporym łóżku L13 z elektrostatyka. Najczęściej jednak stosowałem parasol klasycznie wzmacniając jego konstrukcje dodatkowymi podpórkami. Nie straszne mu były deszcze i wiatry stał stabilnie i nic nie przeciekało.

Zasadniczo doszukałem się do tej pory jednej wady którą jest ząbek w klipsie który to należy przy łączeniu sztycy palcem wcisnąć na swoje miejsce.  Dodatkowo mógłbym też przyczepić się do zakończenia sztycy zwykłym stożkowym szpicem co z kolei wymaga młotka przy twardszym gruncie. Najlepiej jednak by było stosować stabilizator parasola.

Podsumowując za całkiem akceptowalną cenę zakupimy parasol który dzięki mnogości możliwości konfiguracji na pewno spisze się w wielu sytuacjach. A jego jakość wykonania zadowoli nawet bardziej wybrednych użytkowników.

Polub lub udostępnij
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *