Mini kuchenka na kartusz.

dsc_0170Ten z wędkarzy który przemarzł, przemókł  lub zaznał trudów nieprzespanej nocy wie jak wspaniale smakuje kubek gorącej kawy czy herbaty. Jakim rarytasem może być gorący posiłek nad wodą. I aby nasze drobne wędkarskie wspaniałości przygotować potrzeba źródła ciepła. Doświadczenie wędkarskie i zawodowe nauczyło mnie korzystać z wielu możliwości gotowania wody czy też podgrzewania jedzenia. Jednak najbardziej komfortowo robi się to nad wodą na gazowym palniku. Nie ma problemu jak mamy wygodny dojazd czy też wystarczającą ilość miejsca w ekwipunku na transport konwencjonalnej butli gazowej i konwencjonalnego palnika. Problem rodzi się gdy musimy ekwipunek redukować praktycznie do minimalnych ilości, gdy z bagażem trzeba przebyć spore odległości. Czy też w czasie ciężkich żołnierskich ćwiczeń przebyć dziesiątki kilometrów. A uwierzcie mi że każdy gram później dokucza niemiłosiernie.

Tak więc idąc drogą redukcji mojego zestawu palnik plus butla z gazem przypadkowo na blogu sens życia podpatrzyłem mini kuchenkę na kartusze. Natychmiast zacząłem przeglądać internety i  za śmieszną kwotę dwudziestu sześciu złotych nabyłem mini kuchenkę nie przytoczę nazwy firmy ani modelu gdyż nie posiadała ona oryginalnego opakowania jednak była nowa i w dodatkowym wyposażeniu posiadała pokrowiec.

Waga tego akcesorium oscylowała w okolicach 380 gram a kartusz waha się swoja masa w okolicach 220 gramów więc podsumowując wagę całego zestawu zamykamy się w 600 gramach. A całość składa się do wymiarów kostki 11cm x 11cm x9cm zużycie gazu waha się w okolicy 100g na godzinę więc  jeden kartusz starcza spokojnie na dwie godziny gotowania. Kuchenka posiada cztery składane nóżki, cztery regulowane skrzydełka do ustawienia pojemnika z rzeczą podgrzewaną, iskrową piezoelektryczną zapalarkę, pokrowiec na złożona kuchenkę.

Obecnie najbardziej zbliżonym wyrobem do zakupionej przeze mnie kuchenki jest wyrób HWG-02 Royocamp.

Nie próbowałem gotować jeszcze kukurydzy na mojej kuchence jednak ma ona za sobą już setki kaw i herbat kilka jajecznic i sporo odgrzanych konserw. Działa ona bez zarzutu czasami jedynie słabo zaskakuje iskrowe odpalanie. Jednak biorąc pod uwagę cenę do jakości i użyteczności daję kuchence mocne 5.

Polub lub udostępnij
Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *