Listopadowa nostalgia.

Tradycyjnie dni mojego życia pędziły i mijały  aż dobrnąłem do piątku drugiego listopada w którym to miałem dzień wolny od pracy i postanowiłem korzystając z wspaniałej pogody. Spędzić kilka zacnych chwil nad wodą.

Pojechałem uzbrojony w minimalistyczną wersje mojego ekwipunku zabrałem jedynie wędziska sprzęt carpcare i małe opakowanie ulubionej jesiennej zanęty melasowanej z alkoholem  na przynętę użyłem ostanie kilka kul które gdzieś w czeluściach mojej torby się poniewierały.  
Kulasy podparłem małymi workami pva i zarzuciwszy na 30 metr rozsiadłem się w samochodzie ciesząc oczy jesiennymi widokami. Obserwując grę świateł na  jesiennych liściach i grzejąc  się w promykach jesiennego słońca poczułem upragnione odprężenie. Wszystko w okól wyhamowało myśli przestały gdzieś pędzić i przyszedł czas na refleksje. Wspomniałem w duchu tych kolegów którzy odeszli  i łowią gdzieś w zaświatach.  Ze zmarłych kolegów myśli zeszły gdzieś w stronę przemijania, nietrwałości stale przemijającego czasu, starzenia się i mijającego życia. Zrobiło się jakoś tak nostalgicznie że przez dłuższy czas pochłonięty przemyśleniami i wyłączony na bodźce zewnętrzne nie docierał do mojej osoby dźwięk wściekle grającego sygnalizatora.  Niestety zanim pozbierałem się do kupy i byłem zdolny do jakiejkolwiek reakcji  ryba zaparkowała w zaczepie na szczęście klips zadziałał i udało się zestaw odzyskać.  Przerzuciłem zestawy  zaparzyłem kubeł kawy i w połowie zadzwonił telefon i głosem mojej najdroższej małżonki oznajmił że smutno tak jakoś  i nie ma się do kogo przytulić. Szanowana małżonka zapytała się delikatnie czy nie mógłbym nieco wcześniej wrócić do domu. Mi mimo skróconego czasu nad wodą i współpracy jesiennych ryb również nie chciało się już wędkować. Więc wróciłem do domu i resztę dnia spędziliśmy z małżonką przytulając się i obserwując wyjątkowo grzeczne i ciche w tym dniu dzieci.

Polub lub udostępnij
Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *